Her ne kadar bir bu hazır/çabuk ürünleri hep öğrencilere yakıştırsak da bekar evlerinde ve ofis çalışanları arasında oldukça popüler ürünler. Her şey çabuk çorba ile başladı aslında sonra sektör liderleri pazarı fark etti. Şimdi yeni gözde çabuk erişteler.

Bu çabuk erişteleri iki gruba ayırabiliriz; Biri tabak içinde olup içine sıcak su koyup bekledikleriniz(Bardak), biri de tencereye belli bir miktar su koyup pişirdiğiniz(Poşet). İkisine de çabuk erişte/makarna deniyor.  Marka marka inceleyelim o zaman bunları.

Makarneks

makarneks

Acılı domatesli, domatesli, peynirli ve kremalı mantarlı çeşitleriyle Türk damak tadına en yakın olanı. Eriştesi de bizim alıştığımız kalın erişte boyutlarında. Zaten Ülker markasına ait olduğu için diğerlerinden bir adım önde çünkü bu hazır çorbalar, çabuk çorbalar Ülker’in uzmanlık alanı, bu yüzden de sosu en güzel olanlardan biri Makarneks. Şimdilik sadece poşet olarak var. (Sitesinden sipariş verebiliyorsunuz.)

Nudo

Downloads1

Reklamıyla baya ilgi çekti, akılda kalıcı. Eriştesi nuddle eriştesi olarak bildiğimiz boyda, tadını çok beğendiğimi söyleyemem ama ben sadece domateslisini yedim. Bardak ve poşet çeşitlerinin yanı sıra sofra için 200 gr. sade erişte çeşidi de var ama onu ne yapasınız? Her neyse domatesli, soğanlı, körili ve sebzeli çeşitleri mevcut.

Kung Fu Ramen

mydestiny-ramen-keyfi

Şahsen benim en sevdiğim marka bu. Çeşitleri diğerlerinden biraz daha farklı. Baharatlı sığır etli, karidesli, tavuklu mantarlı, kızarmış sığır etli gibi çeşitleri mevcut. Önceden 4 ve 5 M Migroslarda bulunuyordu sadece şimdi 2M Migros’lara kadar ulaşmış. Bütün ürünleri bardak tip.

Indomie

ii

Bir kere denk gelip aldığım, sonra da bir daha bulamadığım paket erişte. Tadı çok çok çok güzel ama malesef zor bulunuyor. Genellikle CarrefourSA’larda bulunuyor.

Leader Ramen

indir

Kung Fu ile aynı markaya ait birbirine alternatif olan arkadaşlar bunlar da. Tasarımları biraz daha farklı Kung Fu Ramen’in bardağı daha geniş ve kısayken Leader Ramen’in bardağı gerçekten bardak gibi. İkisini de denedim Kung Fu bana daha güzel geldi ama “Leader kötü mü?” derseniz kesinlikle çok çok iyi. Poşet tipi de var.