Twitter’ın henüz fotoğraf özelliği koymadığı, Instagram’ın daha piyasada olmadığı dönemlerde Twitter’a fotoğraf koymamızda büyük katkıları olan TwitPic 24 Ekim itibariyle fişini çekiyor.

Bir dönem ünlülerin de sıkça kullandığı ve dünya çapında milyonlarca kullanıcıya hizmet veren servis uzun zamandır eski popülerliğinden çok uzakta. Akıllı telefonların yaygınlaşması, Twitter’ın kendi fotoğraf özelliğini devreye sokması ve fotoğraf paylaşım platformlarının artmasıyla tahtı sallanan TwitPic son olarak Twitter ile girdikleri isim hakkı davasında iyice yıprandı ve kendi kendini imha etmeyi çok daha mantıklı buldu. Kullanıcılarına son bir güzellik yapan TwitPic fotoğraflarını yedeklemek isteyenleri tek tek fotoğraf kaydetmeyle uğraştırmaktansa tek tuşla data indirmelerine imkan veriyor. Cuma gününe kadar site üzerinden tek tuşla bütün fotoğraflarınızın datasını indirebilirsiniz.

TwitPic‘in kullanıcıya özel mail adresi oluşturarak atılan mailleri otomatik olarak sitesine eklemesi ve Twitter’da paylaşması yükselmesinde büyük katkı sağlamıştı.