Ünlü aktör Nicolas Cage yeni filmi Dying of The Light için sosyal medyadan ilginç bir çağrı. Ünlü Hollywood yıldızı takipçilerinden ve hayranlarından filmine gitmemelerini istedi.

Amerikalı ünlü aktör, dram-gerilim türündeki Dying of The Light’ın yapımcı şirket tarafından kendilerine danışılmadan senaryoda değişikliğe gitmelerini öne sürerek hayranlarının filmi izlememesini istedi. Yapımcı şirketle yaptığı sözleşme gereği film hakkında sözlü olarak kötü bir açıklama yapamayacak olan ünlü ABD’li yıldız Nicolas Cage çözümü yazılı bir tişört giyip fotoğrafını paylaşmakta buldu.

fft16_mf2506270

Nicolas Cage’e destek gecikmedi. Filmin yönetmeni Paul Schrader ile filmin diğer oyuncuları Anton Yelchin ve Nic Refn, Nicolas Cage’in verdiği pozdaki tişörtteki yazıları aynı olan siyah tişörtlerle poz verdiler ve sosyal medyada paylaştılar. Nicolas Cage’in isteğini yineleyen ünlü oyuncular ve yönetmen kimsenin filmi izlememesini istediler. Yönetmenin de protestoya dahil olması ve kendilerine danışılmadan senaryoda değişikliğe gidilmiş olması kafalarda soru işareti yarattı.

Ünlü yönetmen Paul Schrader paylaştığı fotoğrafın altına “Ne ben, ne de filmin bir sanatçısı bir açıklama yapabiliriz. Bu fotoğraflar da dahil, film ya da yapımla ilgili diğer kişiler hakkında bir yorumumuz yok.” diye yazdı.

Amerika’da 5 Kasım tarihinde vizyona girecek olan gerilim-drama türündeki Dying of The Light filminde Nicolas Cage CIA ajanı olan Evan Lake’in sırlarla dolu hayatını canlandırıyor. Filmin Türkiye yayın tarihi bilinmezken sözleşmesi gereği gala ve PR çalışmalarına katılacak Nicolas Cage, Paul Schrader, Anton Yelchin ve Nic Refn’in konuk oldukları programlarda ne yapacakları merak ediliyor.

Bakalım bütün sosyal medyayı sallayan protestonun sonucu oyuncular ve yönetmenin istediği gibi mi sonuçlanacak yoksa beklenmedik bir şekilde filmin tanıtımına katkı mı sağlayacak? Ayrıca bu durum akıllara bu protestonun bir PR çalışması olup olmadığını da getirdi. Yapım şirketinin de bunu fırsata çevirmeye çalışacağı kesin. Filmin oyuncuların protesto ettiği versiyonuyla çıkması ve sonrasında anlaştıkları senaryonun tekrar gösterime girmesi ya da DVD’de ekstra olarak seyirciyle buluşulması bekleniyor. Oyuncuları ve yönetmeni bu kadar isyan ettiren değişikliğin ne olduğu ise henüz bilinmiyor. Bakalım seyirciler hangi senaryoyu daha çok beğenecekler?