Polonya’nın en eski şehri Kalisz’in 1850. yılı kutlamaları için hazırlanan ve “En İyi Caz Topluluğu Albümü” kategorisinde Grammy ödülünü kazanan “Night in Calisia” projesi 28 Ekim’de Cemal Reşit Rey Konser Salonu’nda sahne alacak.

Night in Calisia

“Kalisz Filarmoni Orkestrasının direktörü Adam Klocek’in Wlodek Pawlik’ten bir kompozisyon yazmasını istemesiyle başladı. Daha sonra Randy Brecker, Wlodek Pawlik Trio ve Adam Klocek şefliğinde Kalisz Filarmoni Orkestrası bir araya geldi. Albüm altı parçalık caz süitinden oluşmaktadır. Albümün ilk parçası, caz müzik tarihinin efsane ismi Dizzy Gillespie’in “A Night In Tunisia”dan esinlenilen albüme de isimini veren Night in Calisia’dır. Albüm, 2012 yılında Polonya gazetesi Rzeczpospolita tarafından “Yılın Caz Albümü”, 2013’te Grand Prix Jazz Melomani tarafından  “Yılın Albümü” seçilmiş, son olarak da 2014 yılında “En İyi Caz Topluluğu Albümü” dalında Grammy ödülü kazanmıştır. Bu ödül aynı zamanda Randy Brecker’ın 6. ödülü olurken, Wlodek Pawlik’i de bu ödülü kazanan ilk Polonyalı caz müzisyeni yaptı.”

Harika bir geceye tanık olmak ve müziğe doymak istiyorsanız. 28 Ekim , saat 20:00 de gerçekleşecek konser için biletler Biletix’de..