Back to Future (Geleceğe Dönüş) serisi pek çoğumuzun çocukluğu boyunca en etkilendiği ve defalarca izlediği serilerden biri haline geldi. Pek çoğumuz filmlerin sahnelerini ve repliklerini ezbere biliyor, buna rağmen her izlediğimizde Profesör elektrik akımını bağlayabilecek de, Martin geleceğe dönebilecek mi diye heyecan içinde izliyoruz. Filmlerdeki geleceğe atıfta bulunan her bir icat bizi çocukluğumuzdan beri heyecanlandırırken, takvimin filmin gelecek tarihine merdiven dayaması da beraberinde biraz hayal kırıklığını da birlikte getiriyor. Ne de olsa zaman makinesi, uçan kaykay hayalleriyle büyüdük yalan değil. 

eknoloji dünyasından gelen yeni bir haber de, Geleceğe Dönüş serisinin izleyenlerini sevindirecek nitelikte. Habere göre serinin o ünlü uçan kaykayı, uzak değil önümüzdeki yıl gerçekleşmiş bir icat olarak hayatımıza girecek. Gerçi şimdiden biçilen fiyatlarına bakılırsa, hayatımıza ne kadar girebileceği (!) de tartışma konusu.

Bir Kickstarter projesi olarak ortaya çıkan Hendo, hoverboard adı verilen ve yerle hiçbir şekilde temas etmeyen uçan kaykay üretmeyi amaçlıyor. Hendo hoverboard, Kaliforniya merkezli Arx Pax adındanki bir girişimin çalışması. Geliştirilme süreci henüz devam etmekte olan Hendo uçan kaykayların test aşamaları ise hala devam ediyor. Çalışmalara göre Hendo, 2 saatlik bir şarjın ardından 10-15 dakikalık bir uçuş deneyimi sunabilecek.

2015 yılında ilk sahiplerini bulması beklenen Hendo’nun ilk 10 prototipinden birine sahip olmak için de 10 bin doları gözden çıkarmış olmanız gerekiyor. Hayallerime kavuşmanın yanında, 10 bin dolar ne ki diyorsanız biz sizi tutmayalım.