Her ne kadar telefonlara kamera geldi geleli fotoğraf paylaşımı yapıyor olsak da iOS’un güvenlik önlemleri ve kendi içinde gelişen teknolojiyle bu paylaşımlar sekteye uğramıştı.

WhatsApp ya da mailden fotoğrafları paylaşıyoruz hala ama WhatsApp fotoğraf kalitesini biraz düşürüyor. iOS’lular arasında fotoğraf paylaşımı çok bir sıkıntı değil, Androidler arasında da böyle bir sıkıntı yaşanmıyor ama iş birbirleriyle paylaşmaya geldiğinde ortada bir uyuşmazlık var.

FotoSwipe adlı uygulama ile hem iOS-Android arasında hem de işletim sistemlerinin kendi arasında fotoğraf paylaşabileceği bir ortam sunuyor. Fotoğraf kalitesi bozulmadan paylaşım yapabilinmesi için öncelikle telefonlarda bu programın yüklü olması gerek pek tabi ki. Offline bir platformla iletişim kuramadıklarından aynı zamanda internete de bağlı olmaları gerekiyor. Fotoğraf paylaşmaya gelince de sürükle/bırak yöntemiyle fotoğraflarınızı telefondan telefona taşıyabiliyorsunuz. Tüm bunların yanında güvenliğiniz için şifre de koyabiliyorsunuz.

Her şey iyi güzel ancak malesef uygulamayı kullanmanız için telefonların birbirine yakın olması gerekiyor. Bluetooth gibi düşünün. Yani siz evinizdeyken arkadaşınız konserde çektiği fotoğrafları size yollayamıyor bu uygulamayla. Uygulama kendisini bu konuda yeniler mi, bu eksikliğini başka bir uygulama mı kapatır orasını zamanla görürüz, teknolojinin bu şekilde ilerlediğine son 10 yıldır şahit oluyoruz.

Uygulamayı Android cihazlar için buradan, iOS için buradan indirebilirsiniz. Her iki platformda da ücretsiz.