Her ne kadar artık konserler bütün haftaya yayılmış olsa da çoğu kişi için hala hafta sonu Cuma ve Cumartesi’den ibaret. Dolayısıyla bu hafta sonu gidebileceğiniz bir kaç konseri derlemek, hafta sonu planınıza renk katmak boynumuzun borcu. Cuma (31 Ekim) ve Cumartesi (1 Kasım) günü sahne alacak isimleri derleyip topladık.

Cuma gününden başlayalım o zaman ancak bir ek daha: Cuma günü (31 Ekim) aynı zamanda da Cadılar Bayramı. Hafta sonunuzu sevdiğiniz grubu ya da müzisyeni dinleyerek geçirebileceğiniz gibi aynı zamanda kostüm partilerine de katılabilirsiniz. Cadılar Bayramı için parti ve kostüm önerilerini derlediğimiz yazımıza şuradan ulaşabilirsiniz.

Cem Köksal @ KadıköySahne (Cuma)


Kadıköy’ün canlı performans mekan eksikliğini kapatan KadıköySahne bu Cuma günü ünlü gitarist Cem Köksal’ı ağırlıyor. Vokalde Mehmet Kaya, davulda Mert Alkaya, bas gitarda Çağatay Ateş ve klavyede Tansu Çuhacı ile sahnede olacak.

Murat İlkan @ KadıköySahne (Cuma)


Pentagram ile 1995’den beri çalışan Murat İlkan, Anatolia, Popçular Dışarı, Unspoken, Bir albümlerinde ve 1987 adlı DVD projesinde vokal olarak çalışmıştı. 2004 yılında Cem Köksal’ın Set Me Free albümünde de vokali üstlenen Murat İlkan, 2010 yılıda kendisine MS teşhisi konulmasından sonra gruptan ayrılmış ve akustik projesiyle solo kariyerine devam etme kararı almıştı. 2013 yılında Fanus isimli solo albümünü piyasaya çıkartan ünlü müzisyen Cuma günü Cem Köksal’ın ardından KadıköySahne’de olacak.

Dört X Dört @ Shaft (Cuma)


Kadıköy’ün köklü canlı performans mekanlarından Shaft’ta İndigo ile dönüşümlü olarak sahne alan DörtXDört bu hafta sırasını salıyor. Saat 01:00 gibi sahneye çıkıp sabaha kadar eğlendiren grubu mutlaka dinleyin. Kendi şarkılarının yanı sıra çaldıkları coverlarla da beğeni toplayan grubun vokalinde Deniz Tuzcuoğlu, bass gitarda Burak Kulaksızoğlu, davulda Arbak R. Dal ve gitarda Alp TİNER bulunuyor.

Jehan Barbur @ Beyoğlu Hayal Kahvesi (Cuma)


Pop-Caz türünün başarılı temsilcilerinden Jehan Barbur Cuma günü Beyoğlu Hayal Kahvesi’nde dinleyicileriyle buluşuyor. İlk albümü Uyan’ı 2009 yılında, ikinci albümü Hayat’ı 2010 yılında çıkaran başarılı müzisyen en son 2012 yılında Sarı albümünü çıkarttı. Yumuşak sesi ve müziği ile size sakin bir gece yaşatacak olan Jehan Barbur da hafta sonu planınıza girmeye değer.

Koray Candemir @ Beyoğlu Hayal Kahvesi (Cuma)


Kargo grubu ile hayatımıza 90’lı yıllarda giren Koray Candemir gönlümüzdeki tahtını ilk günkü gibi muhafaza ediyor. Sade (2001) ve Yarım Kalan (2013) adında iki solo albümü bulunan Koray Candemir, Serkan Çeliköz ile birlikte 2009 yılında MaSSKott adında bir grup kurmuştu. Eski yeni şarkılarının yanı sıra Kargo şarkılarını da seslendiren Koray Candemir her hafta Cuma günleri Beyoğlu Hayal Kahvesi sahnesinde sevenleriyle buluşuyor.

Malt @ Bronx Pi Sahne (Cuma)


2005 yılından bu yana müzik hayatına devam eden Malt ilk albümü “Kendi Adını Taşıyan İlk Albüm”ü 2006 yılında çıkarmıştı. Aşkın Gözü, Gol, Deprem ve Gezegen şarkılarını kliplendiren grup, ikinci albümleri Arıza’yı ise 2010 yılında piyasaya sundu. Arıza albümüyle konserlerine daha da ağırlık veren grup bir süredir yeni albüm çalışmaları sebebiyle sahnelere ara vermişti. Konser albüm lansmanı olmadığı için müstakbel albümden bir şeyler çalarlar mı bilemiyoruz ama her halükarda çok eğleneceğinizi garanti edebilirim.

Yok Öyle Kararlı Şeyler & Masiva @ Mask Live Music Clup (Cuma)Gusto Sahne Etkinlikleri kapsamında Mask Live Music Clup sahnesine çıkacak olan Yok Öyle Kararlı Şeyler ve Masiva ile alternatif rock dolu bir gece geçirebilirsiniz. Farklı sözleri, farklı müzikleriyle sizi keşfe çıkaracak grupları da bir düşünün deriz.

Mehmet Erdem @ Jolly Joker İstanbul (Cuma)


2012 yılında çıkarttığı Herkes Aynı Hayatta ile büyük çıkış yapan Mehmet Erdem, Cuma günü Jolly Joker İstanbul’da dinleyiciyle buluşacak.

Gevende @ Salon İKSV (Cuma)


2000 yılında Eskişehir’de kurulan ve festivallerin aranan isimlerinden olan Gevende, albüm hazırlıkları devam ederken Şişhane üzerinde bulunan Salon İKSV  sahnesinde olacak.

MFÖ @ Bostancı Gösteri Merkezi (Cumartesi)


Efsane grup MFÖ, en büyük kapalı konser alanlarından biri olan Bostancı Gösteri Merkezi’nde dillere destan şarkılarını seslendirecek. 3 jenerasyon büyüten MFÖ grubunun bilet fiyatları 65 TL- 165 TL arasında kategoriye göre değişiyor.

Gece Yolcuları @ Beyoğlu Hayal Kahvesi (Cumartesi)


İlk albümlerini 2004 yılında çıkaran ve “Unut Beni” şarkısı hala hafızalarda olan Gece Yolcuları, Cumartesi gecesi Beyoğlu Hayal Kahvesi’nde sahne alacak. 2013 yılında çıkarttıkları Neden? albümü büyük ilgi çeken grup yeni şarkılarının yanı sıra eski şarkılarıyla da dinleyicilerinin hafızalarını tazeleyecek.

Luxus @ KadıköySahne (Cumartesi)


Kendi şarkıları kadar yaptıkları coverlar da büyük beğeni toplayan Luxus, alternatif müziğin en iyi temsilcilerinden biri. Mekanların playlistlerinden çıkmayan Luxus’u canlı kanlı dinlemek için Cumartesi günü KadıköySahne’de yerinizi alabilirsiniz.