New Jersey’de bir profesör, Game of Thrones’dan bir alıntı paylaştığı için uzaklaştırma aldı. Bergen County Community College’da sanat ve animasyon dersleri veren Francis Schmidt, 7 yaşındaki kızına giydirdiği Game Of Thrones t-shirtünün üzerinde yazan “I will take what is mine with fire and blood” (Benim olanı ateş ve kanla alacağım) alıntısı nedeniyle uzaklaştırıldı.

Foundation for Individual Right in Education (Eğitimde Kişisel Haklar Organizasyonu) tarafından avukat desteği alan Francis Schmidt’in itirazı haklı bulundu. 47 yaşındaki Schmidt, olanların ücretli izin talebine karşı olan kinden dolayı kaynaklandığını iddaa ederken, okul yönetiminin kendisine “Bu t-shirtteki mesaj dekana karşı bir tehdit mi?” sorusunu yönelttiğini belirtti.

Biz de bu haberden yola çıkarak sizin için Game of Thrones’un en vahşi anlarını derledik.

1. Fare Mağduru Yiğit Genç

George R.R. Martin’i yıllardır insanlar öldürmek için farklı yollar denediği için tebrik etmek gerekiyor. Bu işkence sırasında için fare dolu kova ısıtılarak, farelerin yiğidimizi delip geçmesi sağlanıyor.

torture-scene

2. Atın Günahı Neydi Mountain?

İlk sezonda Mountain – Gregor Clegane – ile tanıştığımız zamanı hatırlıyorsunuzdur. Mountain kendi performansından memnuniyetsizliğini masum bir atı öldürerek çıkarıyor.

at

 

3. Gücün Yaşlılara mı Yetiyor Bebe!?

Başı abuk subuk mevzulardan kurtulamayan Greyjoy oğlanı Theon, ne kadar güçlü olduğunu göstermeye çalıştığı anda bile Sir Rodrik’i öldürmek için 5-6 darbe vurması gerekiyor.

greyjoy

 

4. Varsa Şekliniz, Kahvaltıya Bekleriz

Theon’un ne kadar saçma bir insan olduğunu unutup ona üzülmemizi sağlayan bu sahne özellikle erkekleri derinden etkilemiş olsa gerek. Her ne kadar sadece öncesindeki işkenceleri görmüş olsak da kesilme sahnesi yerine kızartılmış halde sunulan Theon’un penisi, Joffrey’nin ölümü sonrası Ramsay Snow (Artık Bolton)’un nefret listesinde ilk sıraya çıkmasını garantiledi.

greyjoypenis

5. Derdoo Derdooo

Game Of Thrones’un en çok ilgi çeken ve konuşulan bölümü hiç şüphesiz Red Wedding yani Kırmızı Düğün oldu. Annesinin gözü önünde hakkın rahmetine kavuşan Rob Stark’ı unutmak mümkün mü?
redwedding

6. Dünden Kılıç Kalmış Yer miydin?

Kabul edelim Karl kötü bir adamdı ve Jon Snow tarafından bu şekilde öldürülmeyi haketti. Futbol çekimi gibi her taraftan bu muhteşem anı görmemiz de harika olmuş.
karlinagzi

7. Prense Çiğ Köfte Tarifesi

Prens Oberyn’nin Mountain tarafından öldürülüşü sezonun en ilgi çekici anıydı. Küçüğümüzü kurtarmak ve bacısının öcünü almak için savaşan Oberyn havasının kurbanı oluyor.

gozcikarma

8. Altın Günü

Kahl Drogo’nun Viserys Targaryen’ın üzerine sıvı altın boşalttığı sahne de vazgeçilmez vahşiliklerimiz arasında yerini alıyor. Bu sahne de ayrıca Viserys’in sıcağa dayanamaması nedeniyle saf bir Targaryen olup olmadığını da düşündük. Nazi Sıtayla

altin

9. Daha Winter Geleceydi

Ned Stark’ın ölümü dizide herşeyin olabileceğine işaret edip, tutulmasını sağlayan en önemli sahnelerden biriydi.
ed-stark-beheaded.game_.of_.thrones

10. Lolololo

littleshit

Sizin unutamadığınız Game Of Thrones anınız hangisi? Sizce en vahşi sahne hangisiydi?

KafeinSiz'in yaratıcısı, arayüz tasarımı gurusu, sosyal medya tansiyon aleti, atar ustası, müzik aşığı, sinema arşivi... Bu tanımlara bakacak olursak megaloman.