David Fincher’ın 2010 yapımı filmi “The Social Network”, Facebook’un kurucusu Mark Zuckerberg’in kalbini kırmış. Zuckerberg’in Facebook’un kuruluşu esnasında yaşadıklarını anlatan filmde gerek kadınlarla olan ilişkisi, gerekse arkadaşı Eduardo Saverin ile olan ilişkisi pek de iyi bir insan izlenimi vermemişti.

Dün Zuckerberg’in uzun bir aradan sonra yaptığı halka açık soru-cevap programında Sky News muhaberi kendisine filmle ilgili düşüncelerini ve hislerini sordu.

“Doğru olmayan bir çok şey uydurdular ki bunlar gerçekten üzücü şeylerdi. Kadınları tavlamak için Facebook’u kurmam ile ilgili hayali bir hikaye oluşturdular. Oysa gerçek hikaye çok çalışmaya dayanıyor. Eğer Facebook’un gerçek kuruluşu ile ilgili bir film yapsalardı benim iki saat boyunca yerimden kalkmadan kod yazdığım bir film olurdu.”

Bunun pek de film olabilecek bir tarafı olmadığını kimse Mark Zuckerberg’e söylemiş mi bilmiyoruz ama sahte hikayesi de pek güzel değildi (: Hakkınızda Oscar kazanan bir film yapılmasından daha iyi ne var biliyor musunuz? Milyar dolar.

KafeinSiz'in yaratıcısı, arayüz tasarımı gurusu, sosyal medya tansiyon aleti, atar ustası, müzik aşığı, sinema arşivi... Bu tanımlara bakacak olursak megaloman.