Starcraft 2: Wings of Liberty harika bir oyundu ve Hearth of the Swarm eklentisi de asıl oyunun heyecanını sürdürdü. Blizzard, uzun süredir üzerinde çalıştığı Starcraft’ın üçüncü ve son segmenti Legacy of the Void’dan ilk fragmanı yayınladı.

Blizzard’ın gerçek zamanlı strateji oyunu Starcraft’ı sevenler 1998 yılında çıkan Starcraft: Brood War’dan sonra 2009 yılına kadar ikincisini beklemek zorunda kalmıştı. Blizzard Starcraft’ta bulunan üç ırk için ayrı ayrı oyunlar hazırladı. Terran’ın (insan) savaşını anlatan “Wings of Liberty” ve işlerin Zerg (böcek-yaratık) tarafını anlatan “Hearth of the Swarm” dan sonra bu sefer yüce ırk Protoss’un (üstün uzaylı ırk) serüvenini anlatan “Legacy of the Void” ile Starcraft 2’yi sonlandırmaya hazırlanıyor.

Starcraft, tek kişilik görev modu dışında hırslı mücadelelere gebe olan çoklu oyuncu moduyla da büyük ilgi topluyor ve her yıl düzenlenen sayısız yarışma ile binlerce dolar dağıtıyor. Koreli arkadaşların çoklu oyuncu modunda egemen olduğunu söylemekse yalan olmaz. Hatta Kore’de Starcraft oynamayana kız verilmediği söylentileri ne kadar doğru bilinmez ama Starcraft’ın televizyon reklamlarının prime timeda döndüğü tek ülkenin Kore olduğu düşünüldüğünde gerçek olabilir.

Aşağıda oyunun fragmanını bulabilirsiniz.

Not: Eğer siz de benim gibi “casual” olarak Starcraft oynayanlardansanız belki beraber bir klan oluşturabiliriz. Yorumlara bekliyorum sizleri.

KafeinSiz'in yaratıcısı, arayüz tasarımı gurusu, sosyal medya tansiyon aleti, atar ustası, müzik aşığı, sinema arşivi... Bu tanımlara bakacak olursak megaloman.