American Eagle, iç çamaşırı reklamlarında Photoshop kullanmama kararı aldı. Ocak ayından bu yana çıkan tüm Aerie serisi reklamlarında modeller Photoshopsuz olarak yer aldı ve marka satışlarının arttığını açıkladı.

[su_quote cite=”Marka Temsilcisi Jenny Altman”]Vücutlarındaki tüm güzellik izlerini, doğum lekelerini, dövmelerini bıraktık. Kampanyamız ne görüyorsanız o üzerine kuruldu.[/su_quote]

screen shot 2014-01-17 at 4.40.48 pm

Sadece son çeyrekte satışlarını %9 arttıran American Eagle, Victoria’s Secret’ın “The Perfect Body” (Mükemmel Vücut) kampanyasına karşı durdu. Victoria’s Secret kampanyası nedeniyle ağır eleştirilere maruz kaldı. Gerçek dışı incelikteki “mükemmel” modelleri ile gerçekleştirdiği çekimleri nedeniyle gençlere absürd ve sağlıksız bir standart koyduğu yönünde eleştiriler aldı ve sonunda baskılara dayanamayarak bugün itibariyle kampanyasını değiştirdi.

141107080131-victorias-secret-perfect-body-slogan-620xa

Herhangi bir resmi açıklama yapmaktan kaçınan Victoria’s Secret, Change.org’ta düzenlenen imza kampanyasının üzerine reklamlarının adını “A Body for Every Body” (Her vücut için bir vücut?) olarak değiştirdi.

Siz bu iki firmanın vizyonu ve kadınlara koyulan bu standartlar hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorumlarınızı bizimle paylaşın.

Uzatmalı iletişim öğrencisi, yumoş ayısı fetişisti