İrlanda’da bir reklam ajansı seks trafiğinin acımasız gerçekliğini gözler önüne sermek için hikayelerini anlattıkları Tinder profilleri oluşturdu.

Ajans üç model ile Natalia, Ana ve Kim adlı profiller oluşturdu ve her fotoğraf geçişinde kurbanın değişimini ve aldığı darbeleri görebiliyorsunuz. Son fotoğrafta ise “Sola veya Sağa atma seçeneğiniz var ama seks trafiği mağdurlarının seçeneği yok. Şimdi bunu sonlandırmak için bir şansınız var” yazıyor.

Tinder-Sex-Trafficking-Immigrant_Council_Press_Release_Stacked_Ana

Tinder, insanların kısa yoldan cinsel ilişki için partner bulduğu bir uygulama fakat hayat kadınlarının bu uygulamayı müşteri bulmak için kullandığı biliniyor. Kampanyanın asıl hedefinin Tinder’ın sorumluluğu üzerine mi? yoksa kısa yoldan cinsel ilişki arayanlar mı olduğu çok net olmasa da güzel ve etkili bir kampanya olacağı aşikar.

Son fotoğrafta verilen link ise seks trafiği değil de hayat kadınlığını tamamen yasaklamak üzerine kurulmuş bir grubun sitesine gidiyor ve bu beraberinde çeşitli karşı görüşleri getiriyor. Örneğin ülkemizdeki gibi hayat kadınlarını ve müşterilerini suçlu gören sistem, hayat kadınlığının gizli kapaklı kaçak yollarla yapılmasına neden oluyor. Bu da hastalıklar dahil bir çok sorunu beraberinde getiriyor.

Tinder-Sex-Trafficking-Immigrant_Council_Press_Release_Stacked_Natalia

Yılda 20.9 milyon kadın ve çocuk Dünya çapında satılıyor. Özellikle ülkemiz sınırlarında yaşanan durum zor durumda ve ailesi olmayan 18 yaşının altında kızların 10TL karşılığında cinsel ilişkiye zorlanmasına kadar bir çok hikayeye sahne alıyor.

Fakat ülkemizin daha paralel sorunları var…

KafeinSiz'in yaratıcısı, arayüz tasarımı gurusu, sosyal medya tansiyon aleti, atar ustası, müzik aşığı, sinema arşivi... Bu tanımlara bakacak olursak megaloman.