Quentin Tarantino bir süredir emeklilik hayali üzerine konuşuyordu ve gerçekten ciddi olduğunu kimse düşünmemişti. Tarantino emeklilik hayalini tekrarladı.

Geçen hafta 10’ncu filminden sonra emekli olacağını açıklayan Tarantino, an itibariyle “The Hateful Eight” adlı 8’nci filmini çekiyor.

“İnsanların sizden inmeniz için yalvaracağı kadar sahnede kalmayı doğru bulmuyorum: Siz ayrıldığınızda daha fazlasını istemeliler. Yönetmenlik genç insanların oyunu ve ilk filmim ile son filmim arasında bir bağlantı olduğuna inanıyorum. Kimseyi eleştirmek için söylemiyorum ama hala iyiyken gitmek istiyorum… Geride 10 filmlik bir filmografi bırakmak istiyorum ve bunun için iki filmim daha kaldı. Henüz taşa yazılmadı ama planım bu.”

Tarantino yine de bir süre ara verdikten sonra harika bir film ile karşılaşırsa kaçırmayacağını ekliyor.

Emekli olduğunda ne yapacağı sorusu üzerine Quentin Tarantino, oyunlar ve kitaplar yazacağını, son günlerini mutlu yaşayacağını söylüyor.

Tarantino’nun kararı hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce de bırakmalı mı?

KafeinSiz'in yaratıcısı, arayüz tasarımı gurusu, sosyal medya tansiyon aleti, atar ustası, müzik aşığı, sinema arşivi... Bu tanımlara bakacak olursak megaloman.