Jenerasyonunun en iyi aktörü olarak kabul edilen ve ödüllere doymayan Meryl Streep, ABD’nin en büyük nişanını alıyor.

Meryl Streep, ABD’nin en büyük nişanı olan Başkanlık Özgürlük Nişanı’nı alan 19. kişi oluyor. Streep ödülünü 24 Kasım’da Beyaz Saray’da düzelenecek törenle Barack Obama’dan alacak.

Nişanı daha önce Tom Brokaw, Ethel Kennedy, Stevie Wonder, besteci Stephen Sondheim, kareograf Alvin Ailey, yazar Isabel Allende, insan hakları aktivistleri (Özgürlük Yazı) JAmes Chaney – Andrew Goodman ve Michael Schwerner, fizikçi Mildred Dresselhaus, John Dingell, yazar ve aktivist Suzan Harjo, savcı Abner Mikva, Patsy Takemoto, Edward Roybal, profesyonel golfçü Charles Sifford, ekonomist Robert Solow ve aktivist Marlo Thomas almıştı.

Obama yaptığı açıklamada “Bu 19 Amerikalıya, ülkemizin en büyük sivil nişanını takmaktan onur duyuyorum. Aktivistlerden, hayallerimizi süsleyen artistlere, Amerika’nın öncü kalmasını sağlayan bilim adamlarından halk hizmetçilerine bu 19 kişi ülkemize ve Dünya’ya büyük katkılar sağladılar.”

Meryl Streep’in alacağı bu son ödül/nişan acaba Streep’in yapamayacağı birşey var mı? haberler serimizin son ürünü oldu. Sizce var mı?

Uzatmalı iletişim öğrencisi, yumoş ayısı fetişisti