AC/DC hayranlarının 6 yıldır beklediği an sonunda geldi. Grubun 17. stüdyo albümü “Rock or Burst”ten çıkan ilk single “Play Ball”un klibini yayınlandı.

Hayranları şarkının güzelliği karşısında mest olurken bazıları klibin ne kadar kötü olduğunu kafalarına takmış gibi görünüyor. Twitter ve YouTube yorumlarında grupla dalga geçen hayranları  24 yıldır grupla çalışan yönetmen David Mallet’i hedef tahtası haline getirdi.

Şahsen ben videoyu ilk izlediğimde klibin kötülüğünün bilinerek yapılan bir şey olduğunu düşündüm çünkü klip 70-80’lerin kliplerine benziyordu. Fakat yorumlara bakınca kendime sormadan edemedim. Acaba bilerek yapılmadı mı?

Malesef hastalığı nedeniyle bu yıl grubu terkeden Malcolm Young klipte yer almıyor. Adam öldürtmeye teşebbüs suçuyla yargılanıp beraat eden Phil Rudd’da klipte yer almayan isimlerden. Phil Rudd’un yerine AC/DC’nin klibinde Bob Richard yer alıyor. Grubun konserlere kiminle çıkacağı ise merak konusu.

İşte Play Ball klibi:

Grubun klibinin kamera arkası da yayınlandı. Kamera arkasında Mallet ve Brian Johnson klip hakkında konuşuyorlar.

Siz AC/DC’nin yeni şarkısını ve klibini beğendiniz mi? Sizce klip bilerek mi kötü bir yeşil perde teknolojisi kullanılarak çekilmiş?

 

KafeinSiz'in yaratıcısı, arayüz tasarımı gurusu, sosyal medya tansiyon aleti, atar ustası, müzik aşığı, sinema arşivi... Bu tanımlara bakacak olursak megaloman.