Slipknot, yüksek dozda uyuşturucu nedeniyle ölen basçıları Paul Gray’in ardından çıkardıkları ilk albüm “The Gray Chapter” ile Billboard listesinde 1 numara oldu.

Corey Taylor, Mashable ile yaptığı röportajda Goodbye şarkısı için “O şarkı onu kaybettiğimiz güne dair yazıldı” dedi. Slipknot’ın 2008’de yayınladığı All Hope is Gone albümünden sonra çıkardığı ilk albümü Gray’in anısına yaptıklarını anlatan Taylor, İnsanlara ölümün sevdiklerinizi nasıl etkilediği, mutsuzluğu, ümitsizliği, üzüntüyü, nefreti ve kabullenmeyi anlattıklarını söylüyor.

Goodbye şarkısı üzerine konuşan Taylor, “Aslında insanlara vermek istediğimiz en güçlü mesaj, yas tutma süreciyle nasıl baş edecekleri. Bütün o ruhsal değişiklikler ve tekrar “normal” hissedebileceğiniz o ana nasıl ulaşacaksınız bunu anlattık çünkü bu duruma düşmeyen biri sizin hislerinizi bilemez” diyor.

Paul Gray ve 2013 yılında gruptan ayrılan bateris Joey Jordison olmadan yaptıkları ilk albüm ile eleştirmenlerden ve hayranlarından beğeni alan grup, ilk hafta satış rakamları ile tarihinde ikinci kez Billboard listesinde birinci oldu.

[su_quote cite=”Corey Taylor”]Hayranlarımız bize inanmazsa, biz Iowa’dan 9 adamdan başka bir şey değiliz. Onlara teşekkür etmek istiyorum, onlar olmadan biz, biz değiliz.[/su_quote]

Uzatmalı iletişim öğrencisi, yumoş ayısı fetişisti