Dünyanın ilk gezici yemek festivali Omnivore Food Fest, dünyaca ünlü şeflerle Türk şefleri buluşturuyor. Ünlü kahve makinesi markası De'Longhi ve gıda hazırlama makinesi Kenwood'un sponsor olduğu festival 27-29 Kasım 2014 tarihleri arasında İstanbul'da olacak.
Her ne kadar bir bu hazır/çabuk ürünleri hep öğrencilere yakıştırsak da bekar evlerinde ve ofis çalışanları arasında oldukça popüler ürünler. Her şey çabuk çorba ile başladı aslında sonra sektör liderleri pazarı fark etti. Şimdi yeni gözde çabuk erişteler.
Enginar hakkında bilmediğiniz gerçekler...
McDonalds etinin sağlıklı olduğunu kanıtlamak için mutfağına ilk kez kamera soktu.
Yemek yapmak sanattır ancak içindeki sanatçıyı yemeğe fazla katmak ortaya muhteşem ürünler çıkarabilir. Tıpkı Nathan Shields'in kreplere yaptığı gibi.
Havalar soğuyor, bir çorba yapanınız yok. Hastalanmadan önce size vitamin dopingi yapacak kolay çorba tarifleriyle kendi kendinize kışı atlatabilirsiniz.
Japonlardan ilginç bir tat daha...
Makarna herhalde dünyada seveni en yüksek şeydir. Ben "Makarna yemiyorum, sevmiyorum" diyeni henüz görmedim. Birbirinden farklı çeşitleri, şekilleri var ama aslında makarnayı makarna yapan en önemli silah sostur. Makarna sosunuzu eşsiz kılacak ufak bir iki tüyoya ne dersiniz?1. Ketçap Makarnayı...
Egzotik yemekleriyle dikkat çeken Japonya'da bu kez de, Burger King'in çıkarttığı, siyah hamburgerler sınırları zorlayacak gibi görünüyor.
Sıcak günlerin soğuk kahvesini evinizde yapın.
Anne yemeği bir yana, bilenler bilir büyükannelerin yaptığı yemekler bambaşkadır. Sonuç olarak annelerin de öğrendiği kişiler büyükannelerdir. Dünyanın çeşitli yerlerinden büyükannelerin pişirdiği 25 geleneksel yemeği huzurlarınıza sunuyoruz.La Paz, Bolivya 71 yaşında Julia Enaigua tarafından yapılan Humacha yemeği (sebzelerden yapılan taze...
Süt tozu denince aklınıza ilk gelen eminim süt ile alakası olmayan kahve beyazlatıcıları. Kahve kremaları, bitkisel ve yağlı ürünler, süt tozları ise malumunuz sütten elde ediliyorlar. Diğer bir ihtimal ise peynir altı suyu tozu (WHEY), bu da sütten farklı...

Testler: Bilgini Test Et!

Bu Fragmanlar Kaçmaz!

George R.R. Martin’in Yeni Bilimkurgu Dizisi NIGHTFLYERS’dan İlk Fragman Yayınlandı!

Game of Thrones ile büyük bir üne kavuşan fantastik edebiyatın sevilen isimlerinden George R.R. Martin'in yeni dizisi Nightflyers'dan ilk fragman yayınlandı.

Felicity Jones’un İnsan Hakları Savunucusu Ruth Bader Ginsburg’e Hayat Verdiği ON...

Focus Features ve Participant Media'dan çıkan On the Basis of Sex filminden ilk fragman yayınlandı.