Gurme

Ana sayfa Gurme

Dünyanın İlk Gezici Yemek Festivali İstanbul’da

Dünyanın ilk gezici yemek festivali Omnivore Food Fest, dünyaca ünlü şeflerle Türk şefleri buluşturuyor. Ünlü kahve makinesi markası De'Longhi ve gıda hazırlama makinesi Kenwood'un sponsor olduğu festival 27-29 Kasım 2014 tarihleri arasında İstanbul'da olacak.

Öğrenci Evlerinin Yeni Favorisi: Çabuk Erişteler

Her ne kadar bir bu hazır/çabuk ürünleri hep öğrencilere yakıştırsak da bekar evlerinde ve ofis çalışanları arasında oldukça popüler ürünler. Her şey çabuk çorba ile başladı aslında sonra sektör liderleri pazarı fark etti. Şimdi yeni gözde çabuk erişteler.

Enginarı Nasıl Bilirsiniz?

Enginar hakkında bilmediğiniz gerçekler...

McDonalds’tan İddialara Cevap: Etimiz Valla Billa Gerçek

McDonalds etinin sağlıklı olduğunu kanıtlamak için mutfağına ilk kez kamera soktu.

Yemek Sanatı: Kreplerinizi Nasıl Alırdınız?

Yemek yapmak sanattır ancak içindeki sanatçıyı yemeğe fazla katmak ortaya muhteşem ürünler çıkarabilir. Tıpkı Nathan Shields'in kreplere yaptığı gibi.

Acemi Aşçılar İçin Çorba Tarifleri

Havalar soğuyor, bir çorba yapanınız yok. Hastalanmadan önce size vitamin dopingi yapacak kolay çorba tarifleriyle kendi kendinize kışı atlatabilirsiniz.

Siz Hiç Yaprak Kızartma Yediniz Mi?

Japonlardan ilginç bir tat daha...

Makarnanın Gizli Silahı: 8 Sos Hilesi

Makarna herhalde dünyada seveni en yüksek şeydir. Ben "Makarna yemiyorum, sevmiyorum" diyeni henüz görmedim. Birbirinden farklı çeşitleri, şekilleri var ama aslında makarnayı makarna yapan...

Bu Hamburger İştahınızı Kabartmayacak

Egzotik yemekleriyle dikkat çeken Japonya'da bu kez de, Burger King'in çıkarttığı, siyah hamburgerler sınırları zorlayacak gibi görünüyor.

Soğuk Kahve Tarifiniz Ayağınıza Geldi!

Sıcak günlerin soğuk kahvesini evinizde yapın.

25 Büyükanne ve Ülkelerinin Geleneksel Yemekleri

Anne yemeği bir yana, bilenler bilir büyükannelerin yaptığı yemekler bambaşkadır. Sonuç olarak annelerin de öğrendiği kişiler büyükannelerdir. Dünyanın çeşitli yerlerinden büyükannelerin pişirdiği 25 geleneksel...

Süt Tozu Nedir, Nerelerde Kullanılır?

Süt tozu denince aklınıza ilk gelen eminim süt ile alakası olmayan kahve beyazlatıcıları. Kahve kremaları, bitkisel ve yağlı ürünler, süt tozları ise malumunuz sütten...

Testler: Bilgini Test Et!

Bu Fragmanlar Kaçmaz!

MOLLY’S GAME Filminden İlk Fragman Paylaşıldı!

Jessica Chastain'in başrolünde olduğu Sorkin'in ilk yönetmenlik denemesi olan Molly's Game fragmanı çıktı, Chastain'in başı belada.

Netflix Dizisi THE CROWN’dan 2. Sezon Tanıtım Fragmanı Yayınlandı!

The Crown 2. sezonunun ne zaman yayınlanacağı duyuruldu ve sezonun ilk tanıtım fragmanı yayınlandı. Netflix orijinal yapımı dizide II. Dünya Savaşı’nın yarattığı yıkımın ardından Kraliçe...